Návod na používanie

Autíčko poskladajte podľa obrázkového návodu.Autíčko je určené na používanie na spevnenený povrch. To znamená asfalt, dlažba, pokosený a udržiavaný neorosený trávnik. V žiadnom prípade nepoužívajte autíčko v mokrom prostredí, vyhýbajte sa snehu, vode, dažďu, blatu, piesku a aj ostrým kameňom ( napr.makadam) Autíčko je elektronická hračka a tieto vplyvy môžu spôsobiť poškodenie autíčka. Pokiaľ autíčko nebude používané v súlade s pokynmi výrobcu a dôjde k poškodeniu a nefunkčnosti autíčka nesprávnym používaním, záruka sa na to nevzťahuje. Smer jazdy dopredu a dozadu pomocou riadiacej páky alebo prepínača sa smie vykonávať len pri stojacom autíčku, to znamená, že autíčko musí byť v pokoji. V opačnom prípade dochádza k nadmernému iskreniu na elektrických kontaktoch a motoroch autíčka, čo môže viesť až k nefunkčnosti týchto súčiastok. Takéto používanie bude tiež považované za porušenie záručných podmienok. Užívateľ je povinný udržiavať autíčko v čistom stave a chrániť ho pred vplyvmi, ktoré sme už uviedli, nakoľko porušenie týchto podmienok znamená porušenie záručných podmienok. V prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktujte.

Starostlivosť o akumulátor

SLA (Sealed-Lead-Acid) batérie sú bezúdržbové, uzavreté, gelové batérie. Obsiahnutý elektrolyt nie je v tekutom stave a preto môžu byť použité v ľubovoľnej polohe. Ich výhodou je jednoduchá manipulácia a údržba a dlhá životnosť. Takáto batéria nevytvára nebezpečné splodiny a nehrozí vyliatie kyseliny ako pri iných batériach.

Nabíjanie

Nepoužívajte inú ako originálnu nabíjačku určenú k autíčku. Doba nabíjania sa pohybuje okolo 8 – 10 hod. Nabíjajte autíčko, keď je už potrebné ho nabiť, aby mohlo s malým vodičom ísť na prechádzku. Nenabíjajte autíčko po každom použití, pokiaľ to nie je potrebné, že napríklad ste ho používali cca 20, 30 minút , netreba ho hneď nabíjať. Batéria vydrží približne 300 nabíjacích cyklov, potom je potrebné akumulátor zakúpiť. Je to spotrebný materiál. V žiadnom prípade nedovoľte, aby Vaše deti nabíjali autíčko samé.

Skladovanie

Nenechávajte elektrické autíčko voľne vonku, nechránené pred dažďom a snehom. Hlavne počas zimných mesiacov. Batériu skladujte plne nabitú. To znamená, že ak autíčko nebudete dlhšie vôbec používať, plne ho nabite a potom odpojte jeden konektor na akumulátore. Takto je správne uskladnené aj počas zimných mesiacov.

Na záver by sme zhrnuli základné pravidlá ako udržať batérie v autíčkach v čo najlepšej kondícií a využiť ich potenciál na maximum.

  1. Nepoužívajte inú nabíjačku ako je originál pribalená k Vášmu elektrickému autíčku.
  2. Skladujte plne nabitú batériu. Bude tak odolnejšia voči okolitým vplyvom počasia!
  3. Ak autíčko nebudete dlhšie vôbec používať, plne ho nabite a potom odpojte jeden konektor na akumulátore.

Na kapacitu batérie v elektrických autíčkach máte záruku pol roka. Pokiaľ sa ale kapacita batérie zníži nesprávnym používaním, záruka sa na to nevzťahuje. Preto dodržujte odporúčania od výrobcu. Prajeme Vám dlhé, bezstarostné chvíle pri vození detí v našich elektrických autíčkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 
 
 

Na zlepšenie vašich skúseností na našich webových stránkach používame súbory cookie. Prehliadaním týchto webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie.