Ako si vybrať správne elektrické autíčko

Licencované alebo nelicencované

Zjednodušene len v možnosti používať na elektrickom autíčku znaky konkrétnej automobilky – či už sa jedná o značku BMW, Audi, Ford, Mercedes, Volvo. Pri licencovaných autíčkach, ktoré sú v podstate zmenšenými kópiami skutočných typov sú použité znaky konkrétnych automobiliek na volante, sedačkách a kapote. Sú však nelicencované autíčka horšie? V žiadnom prípade! Majú rovnakú konštrukciu, použité motory, akumulátory, sedačky, rozdiel je len v použití loga danej automobilky, tzv. licencie.

Jednomiestne alebo dvojmiestne

Jedným z najčastejších problémov pri rozhodovaní o kúpe býva, či sa rozhodnúť pre autíčko väčšie alebo menšie, jedno alebo dvojmiestne. V ponuke obchodov sú autíčka aj väčších rozmerov a mnohí ich ponúkajú ako dvojmiestne. Nedajte sa pomýliť – napriek tvaru sedačky, ktorá reálne vyzerá ako dvojsedadlo môže byť autíčko určené len pre jedného šoféra – aj keď je samozrejme možné, že sa do neho usadia aj 2 menšie deti. Základným rozdielom medzi týmito typmi elektrických autíčok, ktorý si veľmi rýchlo všimnete je ten, že akékoľvek dvojmiestne autíčko má volant umiestnený naľavo na prístrojovej doske, súbežne s tým je posunutý naľavo aj plynový pedál, čím sa vytvorí dostatok priestoru napravo pre spolujazdca. Pokiaľ je volant umiestnený v strede – autíčko je jednomiestne. Dvojmiestne autíčka sú prevádzkovo a parametrami prispôsobené zvýšeným nárokom.

Druh elektrického autíčka – cabrio alebo jeep

Záleží na preferencii. Všetky sú dostupné vo viacerých farebných kombináciách a verziách výbavy.

Sedany sú v podstate minikópie obľúbených automobilov. Sú určené predovšetkým pre mladšie a menšie deti a pre jazdu na betóne, spevnenom podklade, tvrdom povrchu s miernym sklonom. Menej vhodné sú pre jazdu v teréne a na tráve kvôli hladkému dezénu kolies.

Jeepy sú rozmerovo väčšie, ťažšie a tieto elektrické autíčka sú určené aj na jazdu v ťažšom teréne, na tráve – výhodou sú štrukturované dezény kolies a vyššia svetlá výška. Vo väčšine prípadov majú aj vyšší výkon motorov.

Vek dieťaťa – nepodceňujte to!

Pri výbere nového vozidla pre Vaše dieťa je rozhodujúca jeho veľkosť. Skúste sa pri výbere zamyslieť, aká veľkosť je vzhľadom na jeho vek a výšku vyhovujúca. Čim väčšie autíčko, tým zložitejšie a namáhavejšie ovládanie. A deti chcú skôr alebo neskôr vyskúšať aj jazdu sami, nielen pod dozorom rodičovského diaľkového ovládača.

Pohon 2×2 alebo 4×4. Zvážte typ autíčka, terén na ktorom bude jazdiť.

Pokiaľ budete jazdiť na nerovnom teréne, tráve,piesku – uprednostnite elektrické autíčko s pohonom na všetky kolesá. Pokiaľ je terén ideálny, prípadne interiér v žiadnom prípade sa netreba báť modelov s pohonom len na zadné kolesá.

Výkon batérie – 12V alebo 24V

V ponukách sa stretnete s údajmi ako 6V/4,5 Ah, 12V/7Ah alebo 12V/10Ah. V skutočnosti to napríklad znamená, že batéria má napätie 6V a kapacitu 4,4 ampéra. V praxi to znamená, že čím vyššie sú tieto čísla, tým silnejší je motor v autíčku a vyššia je aj rýchlosť. V reále pri 6V/4,5 Ah autíčko dosiahne rýchlosť max 3-4 km/hod, pri 12V/10Ah je táto rýchlosť až 7- 8 km/hod. V princípe platí, čím väčšie autíčko, tým silnejší motor, silnejší akumulátor ale aj vyššia cena.

Výbava elektrického autíčka

V súčasnej ponuke je dobré všímať si aj doplnkovú ponuku. Veď aj pri kúpe auta porovnávate výbavu, farbu a materiál sedadiel, kvalitu pneumatík, doplnkové funkcie. V súčasnosti je už štandardnom pripojenie na bluetooth, vstup pre USB,SD alebo AUX vstup, podsvietenie budíkov na prístrojovke a sedačky potiahnuté eko kožou. Štandardom sú aj svietiace svetlá, zvukové efekty a otváracie dvere. Treba si však všímať aj zloženie kolies- EVA kolesá sú zárukou tichej a pohodlnej jazdy. Každý z modelov je v kompletnom balení, s nabíjačkou, akumulátorom a diaľkovým ovládaním pre rodiča. Nie je nutné niečo dokupovať. V prípade elektrických autíčok však naozaj platí úmera – čim väčšie a lepšie, tým zároveň stúpa aj cena.

Pre tých, ktorí to dočítali až sem – jedna tajná rada na záver.

AK SA NEBUDETE AJ TAK VEDIEŤ ROZHODNÚŤ, OBRÁŤTE SA NA VÁŠHO BUDÚCEHO MALÉHO ŠOFÉRA. JEHO REAKCIA A VÝBER VÁS 100% PREKVAPÍ !!!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 
 
 

Na zlepšenie vašich skúseností na našich webových stránkach používame súbory cookie. Prehliadaním týchto webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie.